Saturday ,04 December 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > (Видеа) Гласајте за најубавиот погодок и најдобриот играч на Вардар за месец мај
(Видеа) Гласајте за најубавиот погодок и најдобриот играч на Вардар за месец мај

(Видеа) Гласајте за најубавиот погодок и најдобриот играч на Вардар за месец мај

Фудбалскиот клуб Вардар традиционално секој месец избира најубав гол за секој месец и најдобар играч. Во категоријата најдобар играч се номинирани: Тигран Барсегјан, Хуан Фелипе и Џамбул Џигаури. Вашиот глас за најдобриот играч по ваш вкус може да го   дадете на следниот ЛИНК. Во категоријата за најубав гол номинирани се Хуан Фелипе за погодокот против ФК Пелистер, потоа Дејан Блажевски за реализацијата против ФК Македонија ЃП и  Џамбул Џигаури за голот на мечот со ФК Работнички. (Од головите видеа на дното од текстот). Гласањето за најубавиот погодок за изминатиот месец ќе го најдете  на следниот ЛИНК. Гласањето и во двете категории трае до понеделник до 20-00 часот.