Sunday ,16 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-18 > Антонио Мирков најдобар голгетер за кадетите, второто место е за стоперот Ѓоргоски
Антонио Мирков најдобар голгетер за кадетите, второто место е за стоперот Ѓоргоски

Антонио Мирков најдобар голгетер за кадетите, второто место е за стоперот Ѓоргоски

Кадетите на ФК Вардар одиграа одлична полусезона во која остварија седум победи на исто толку одиграни натпревари. Црвено-црните се промовираа во есенски шампиони, а го имаа и најдобриот напад со 24 постигнати голови.

Антонио Мирков е играчот кој заврши како најдобар стрелец во есенскиот дел. Вака изгледа листата на играчи кои ги постигнаа сите 24 голови во лигата и 1 во националниот Куп.

1. Антонио Мирков -5

2. Филип Ѓоргоски -4

3. Славче Живков -3

4. Бесар Гуџуфи, Петар Давидовски, Дарио Јовановски и Георг Стојановски -2

5. Лео Андрески, Филип Ѓорѓиевски, Сулејман Исмаиљи, Андреј Стојчевски и Петре Тасевски -1