Saturday ,31 July 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Еве кои засега си заминаа од Вардар
Еве кои засега си заминаа од Вардар

Еве кои засега си заминаа од Вардар

За нешто помалку од еден месец се враќаат возбудувањата во Првата фудбалска лига на Македонија, арно ама сите прволигаши почнаа со тренинзи освен нашиот Вардар кој засега не се активираше и би можел да има големи проблеми ако истото не го стори во најбрз можен рок.

Сепак ова не е единствениот проблем кај вардарци. Досега неколку фудбалери од тимот си заминаа и на пролет нема да ги бранат боите на Вардар.

Еве кои фудбалери досега го напуштија нашиот состав:

Јован Попзлатанов (РФС Рига)
Дарко Мицевски (РФС Рига)
Maрко Мартинага (Академија Пандев)
Чарлстон (Македонија ЃП)
Бесар Гуџуфи (Беласица)
Матеј Цветаноски (Шкупи)

- Листата би можела да се зголеми, доколку не се најде решение во скоро време.