Sunday ,24 January 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Грнчаров и Глигоров ги продолжија договорите до 2018

Грнчаров и Глигоров ги продолжија договорите до 2018

hh

Едни од клучните играчи на Фудбалскиот клуб на Вардар, капитенот Бобан Грнчаров и Глигоров Никола решија да ги продолжат договорите со “црвено – црниот “фудбалски тим. Двајцата играчи во костурот на шампионската екипа на ФК Вардар ќе бидат дел до лето 2018 година.

Со оваа информација Вардар веќе започнува да прави план и на новата сезона, односно задржување на квалитетните играчи.