Tuesday ,21 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > (ВИДЕО) Во Букурешт ечи „Македонијо ти си Бисер балкански“
(ВИДЕО) Во Букурешт ечи „Македонијо ти си Бисер балкански“

(ВИДЕО) Во Букурешт ечи „Македонијо ти си Бисер балкански“

Букурешт денеска, дефинитивно е македонски град, на чии улици речиси секој втор е дојден да го проследи деби настапот на Македонија на Европското првенство.

Во романскиот град преовладува ,,црвено – жолтата” боја, а како се доближува стартот на натпреварот така се повеќе навивачи на Македонија пристигнуваат. Обединети сме со една цел – прва победа на Македонија на едно големо натпреварување.

Низ улиците во Букурешт се пеат македонски песни, а една од нив е „Бисер балкански“. Погледнете каква е атмосферата во Букурешт, ТУКА.