Sunday ,07 March 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > У-19 > Македонија У19 патува за Аланија, четворица вардарци на списокот на селекторот Арслани
Македонија У19 патува за Аланија, четворица вардарци на списокот на селекторот Арслани

Македонија У19 патува за Аланија, четворица вардарци на списокот на селекторот Арслани

Македонската фудбалска репрезентација до 19 години утре заминува за Аланија, каде во наредниот период ќе одигра три контролни натпревари и ќе одржи подготовки. Закажани се дуели со репрезентациите на Бугарија, Молдавија и со екипата на Шахтјор.

За овие натпревари, селекторот на Македонија У19, Шкумбин Арслани, повика и четворица играчи од редовите на Вардар. Се работи за Мартин Радуловиќ-Величковиќ, Виктор Крстевски, Александар Ѓурковски и Анатолиј Петејчук.

Распоред на натпреварите во Аланија за Македонија У19:

Македонија – Бугарија (28.01)

Македонија – Молдавија  (30.01)

Македонија – Шахтјор  (04.02)

Собирот на репрезентативците е закажан за утре во 09:00 часот во хотелот „Александар Палас“.