Monday ,24 January 2022
Последни:
Home > Uncategorized > Вардар гостин кај Црн Дрим, единствениот тим кој го совладавме до сега
Вардар гостин кај Црн Дрим, единствениот тим кој го совладавме до сега

Вардар гостин кај Црн Дрим, единствениот тим кој го совладавме до сега

Во рамки на 12.коло црвено-црниот сениорски кошаркарски тим „Вардар“ ќе гостува кај екипата на КК Црн Дрим.  Напреварот во Струга е закажан за утре (24.јануари) со почеток во 16:00 часот. На натпреварот кој ќе се одигра во Сп.Центар Тими делегирани се: Мијалковски, Цветаноски и Лалков.

Во домашниот дуел токму над овој противник ја обезбедивме единствената победа до сега во лигата. Момците на Александар Јованчев успаа да триумфираат со резултат 76:72. На таа средба Провел имаше 23. поен, што со „дваесетките“ на Дујковиќ и на Лефкоски, се покажаа како решавачки за првиот успех во првенството.