Sunday ,29 May 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Малме со соопштение на македонски јазик до вардарци: Купувајте карти за трибината зад голот
Малме со соопштение на македонски јазик до вардарци: Купувајте карти за трибината зад голот

Малме со соопштение на македонски јазик до вардарци: Купувајте карти за трибината зад голот

Малме објави дека на дуелот во ЛШ навивачите на Вардар ќе бидат сместени заедно, зад едниот од головите на „Сведбанк” арена во Малме. Домаќините интересно оваа информација ја пласираа на  македонски јазик, на официјалниот сајт на ФК Малме.

На вардаровите симпатизери им се препорачува да купуваат билети за секторите 17 и 18, кои се зад голот на Источната трибина. 

malme