Monday ,11 December 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Малме покажа слабости, одигра 1:1 со Локомотива Загреб
Малме покажа слабости, одигра 1:1 со Локомотива Загреб

Малме покажа слабости, одигра 1:1 со Локомотива Загреб

Малме вчера одигра генерален тест натпревар пред дуелот со Вардар. Шведскиот тим одигра 1:1 со тимот на Локомотива Загреб. По првиот дел Малме имаше предност од 1:0, голот го постигна Павел Цибицки во 40. минута. Хрватите израмнија во 55. минута од натпреварот. Малме на овој меч покажа многу слаби страни во играта, тоа сo сигурност беше снимено од нашата управа.

Малме на овој натпревар започна во овој состав: Виланд, Нилсен, Сафари, Тинерхолм, Брорсон, Цибицки, Ракип, Левицки, Сванберг, Јермјееф и Росенберг.