Thursday ,28 January 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Маркоски одреден за главен судија на градското фудбалско дерби
Маркоски одреден за главен судија на градското фудбалско дерби

Маркоски одреден за главен судија на градското фудбалско дерби

Во рамките на 15.коло во ПМФЛ ќе се одигра градското дерби меѓу екипите на Вардар и Работнички.

ФФМ ги одреди судиите за овој дерби дуел, да ја дели главната правда ја доби Марјан Маркоски (Охрид). Негови помошници ќе бидат Куштрим Лика (Кичево), Александар Грујоски ( Кичево), додека делегат ќе биде Ерџан Менга (Гостивар).

Натпреварот ќе се одигра во недела (06.12) со почеток од 13:00 часот.