Thursday ,09 December 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Марковиќ ќе го облече дресот со број осум
Марковиќ ќе го облече дресот со број осум

Марковиќ ќе го облече дресот со број осум

Српскиот интернационалец и нов член на Вардар, Вања Марковиќ ќе го носи дресот со број осум. Како што е добро познато овој број досега во Вардар го носеше Спировски кој си замина од клубот.

Значи, покрај истата позиција, Марковиќ и истиот број ќе го носи во Вардар. Се надеваме дека Вања ќе биде големо засилување за Вардар во групната фаза од Лигата на Европа.

Марковиќ дебито во црвено – црниот дрес треба да го има во сабота против Силекс.