Friday ,14 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Мечкаровски ќе го суди градското дерби на Вардар и Работнички
Мечкаровски ќе го суди градското дерби на Вардар и Работнички

Мечкаровски ќе го суди градското дерби на Вардар и Работнички

Во сабота на програмата е градското дерб во рамките на 4.коло од ПМФЛ, во кое ќе се сретнат екипите на Вардар и Работнички.

ФФМ ги делегираше судиите за сите натпревар, а за главен судија на дербито е одреден Димитар Мечкаровски од Скопје. Негови помошници ќе бидат Караколев Никола ( Штип) и Лика Куштрим ( Кичево)

Мечот ќе започне од 16:30 часот, а пред стартот на дуелот на Вардар ќе му биде доделен и шампионскиот трофеј од изминатава сезона.