Tuesday ,28 May 2024
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Тошевска Магдалена со деби за Вардар, по „прекомандата “од помладиот тим
Тошевска Магдалена со деби за Вардар, по „прекомандата “од помладиот тим

Тошевска Магдалена со деби за Вардар, по „прекомандата “од помладиот тим

Магдалена Тошевска ја пополни левата бековска позиција во тимот на ЖРК Вардар. Таа претходно настапуваше во пионерско/кадетскиот состав на црвено-црните девојки.

На вчерашниот меч со РК Спартак Кисела Вода, младата ракометарка имаше одлично деби. Доби прилика за настап, воедно погоди со 100% ефект, таа извееде три пенала и беше успешна во сите  три обида.

magde

Станува збор за играч со голем потенцијал, изворедна висина и голема желба за напредок. Пред неа е многу работа со тренерското дуо Ристова-Царчев за да напредне на нивото на сениорка. Таа е родена 2004 година и е најмладата во сениорскиот црвено-црн состав.