Thursday ,09 February 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Мицевски најдобар стрелец на Вардар во есенскиот дел
Мицевски најдобар стрелец на Вардар во есенскиот дел

Мицевски најдобар стрелец на Вардар во есенскиот дел

Вардарци постигнаа вкупно 30 голови во есенскиот дел од сезоната во ВМФЛ. Како најдобар стрелец на црвено-црните се покажа капитенот Дарко Мицевски кој постигна вкупно 6 голови, Мицевски беше играчот и кој ги одигра комплетно сите 15 натпревари во првиот дел од сезоната во втората лига.

Вака изгледа листата на стрелци кај Вардар:

1. Дарко Мицевки  -6

2. Дарио Десниќ  -5

3. Кире Маркоски и Симеон Христов -4

4. Владимир Жоглев  -3

5. Филип Јаневски  -2

6. Никола Величковски, Бенјамин Дамир, Нијаз Јусуфи, Ненад Мишковски, Јован Попзлатанов и Кристијан Николовски -1