Thursday ,28 September 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Богдан Милиќ нов напаѓач на Фк Вардар
Богдан Милиќ нов напаѓач на Фк Вардар

Богдан Милиќ нов напаѓач на Фк Вардар

Црногорскиот ”џин” Богдан Милиќ треба да биде нов играч на црвено – црните , и да го засили нападот на вардарци. Милиќ доаѓа на неколку дневна проба во Вардар, и доколку ги задоволи вкусовоите ќе потпише договор со клубот.
Милиќ има 27 години, висок е дури 202 сантиметри, доаѓа од Младост Подгорица, Mилиќ има и интернационална кариера играјќи за Адо Ден Хаг во периодот од 2008 до 2010 година, Крилја Совјетов, Плзен, и во Јужна Кореа за Гвангжу и Сувон.

Во последната полусезона играше за Младост, има 13 голови во истата полусезона и е убедливо најдобар играч на освојувачот на црногорскиот куп.