Saturday ,13 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-19 > Нов репрезентативен повик, Матеј Митревски дел од Македонија У19 која ќе тестира со Грузија
Нов репрезентативен повик, Матеј Митревски дел од Македонија У19 која ќе тестира со Грузија

Нов репрезентативен повик, Матеј Митревски дел од Македонија У19 која ќе тестира со Грузија

Уште еден репрезентативен повик за нашите играчи.

Матеј Митревски ќе биде дел од Македонија У19 која ќе одигра два контролни натпревари против соодветната селекција на Грузија. Контролните мечеви ќе бидат одиграни на тренинг центарот „Петар Милошевски”, во Скопје, со почеток од 17:00 часот.

Првиот дуел избраниците на селекторот Тони Јакимовски го играат на 12 август. Два дена подоцна на програмата е втората контролна пресметка помеѓу овие репрезентации