Friday ,12 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-18 > Македонија У18 подобра од Словачка на вториот контролен дуел, настап за Стојилевски, Порчу и Нурединовски
Македонија У18 подобра од Словачка на вториот контролен дуел, настап за Стојилевски, Порчу и Нурединовски

Македонија У18 подобра од Словачка на вториот контролен дуел, настап за Стојилевски, Порчу и Нурединовски

Македонската фудбалска репрезентација до 18 години забележа победа на вториот контролен натпревар против репрезентацијата на Словачка.

За разлика од првиот натпревар на кој бевме убедливо поразени со резултат 1:5, на овој втор меѓусебен дуел младите надежи на Македонија стигнаа до триумф со резултат 3:1.

 Тројца вардарови играчи настапија за националната репрезентација на овој натпревар. Марко Стојилевски помина 90.минути на теренот, додека минутажа добија и Димитар Порчу и Алтин Нурединовски.