Sunday ,14 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-19 > Давков асистент, настап за сите вардарци во ремито на Македонија 19 со Бугарија
Давков асистент, настап за сите вардарци во ремито на Македонија 19 со Бугарија

Давков асистент, настап за сите вардарци во ремито на Македонија 19 со Бугарија

Вториот контролен натпревар на фудбалските репрезентации до 19 години на Македонија и Бугарија заврши со нерешен резултат 1:1.

Надежите на Македонија предводени од Влатко Грозданоски ремизираа на вториот контролен дуел против соодветната репрезентација на Бугарија. По првото полувреме имавме предност од 0:1, додека во второто полувреме противникот врати со погодок. На голот за Македонија претходеше асистенција од вардаровиот играч, Грегори Давков.

Во стартниот состав покрај Давков, беа уште и голманот Гоце Јовчев и Петар Давидовски, додека во второто полувреме настап забележаа и Антонио Мирков и Филип Ѓоргиевски.