Sunday ,16 June 2019
Последни:
Home > ФК Вардар > У-19 > (Фотогалерија) Младинците на ФК Вардар трумфално против Работнички
(Фотогалерија) Младинците на ФК Вардар трумфално против Работнички

(Фотогалерија) Младинците на ФК Вардар трумфално против Работнички

Вчера, младинците на ФК Вардар триумфираа во дуел во рамките на 4. првенствено коло, откако го добија дербито против екипата на Работнички. Мечот се одигра на теренот “Јане Сандански„-Скопје  и заврши со триумф на црвено-црните со резултат 2:1.

1 2 3 4 5 5y 6 7 8 9 10 11 12 14 15 16 17 18 18u 19 20 21 22 23 24 25 26 27