Saturday ,25 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-19 > (Фотогалерија) Младинците на ФК Вардар го „тестираа“ Кадино
(Фотогалерија) Младинците на ФК Вардар го „тестираа“ Кадино

(Фотогалерија) Младинците на ФК Вардар го „тестираа“ Кадино

Вчера, комбинираниот тим на младинците на фудбалскиот клуб Вардар  одигаа нов тест-натпревар. Противник беше новиот скопски второлигаш екипата на ФК Кадино која доаѓа од Општината Илинден. Сениорскиот тим на домаќинот лесно дојде до победа во меч во кој доминираше.

1 1a 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 20 21 22 23 24 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 46 47