Wednesday ,12 December 2018
Последни:
Home > ФК Вардар > У-19 > Младинците на ФК Вардар подобри од Работнички, на контролен натпревар
Младинците на ФК Вардар подобри од Работнички, на контролен натпревар

Младинците на ФК Вардар подобри од Работнички, на контролен натпревар

Младинците на фудбалскиот клуб Вардар успеаа да забележат победа на контролниот натпревар со врсниците од екипата на Работнички. Овој меч се одигра на теренот на спортскиот комплекс во населбата Хиподром.

ФК Вардар: Тимевски, Наумчески, Младеновски, Џуклески, Димоски, Ѓорѓиески, Дишлиевски, Милковски, Абдулхади, Ибиши, Маркоски. 

Избраниците на Бобан Бабунски успеаа да триумфираат со резултат од 2:0. По првото полувреме имавме водство од 1:0, со голот на Дејан Маркоски.  Во вториот дел го големивме водството преку Бојан Димоски кој ги постави конечните 2:0 на овој натпревар.