Wednesday ,15 July 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Ангеловски дополнително го повика Марио Младеновски
Ангеловски дополнително го повика Марио Младеновски

Ангеловски дополнително го повика Марио Младеновски

Селекторот Игор Ангеловски дополнително ги повика Марио Младеновски од Вардар и Ѓорѓи Стоилов од Академија Пандев по повредата на Енис Барди кој ќе ги пропушти натпреварите против Словенија и Полска.

Ова значи дека во А селекцијата сега има двајца играчи од Вардар, покрај Марио Младеновски тука е и Кристијан Тошевски.

Првиот собир на репрезентативците е закажан за утре во 12:00 часот во хотел „Гранд Плаза”. Во четврток во Скопје ни гостува селекцијата на Словенија