Wednesday ,05 August 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Денес на МРТ-3, гледајте градско дерби на Вардар и Работнички
Денес на МРТ-3, гледајте градско дерби на Вардар и Работнички

Денес на МРТ-3, гледајте градско дерби на Вардар и Работнички

Во очекување на разврската околу превземањето на ФК Вардар од страна на нов сопственик, денес на каналот МРТ-3 можете да погледнете нов меч на шампионот од натпреварувачката сезона 2019/20.

Се однесува на градското дерби, меѓу екипите на Работнички и Вардар. Дуелот можете да го проследите во терминот од 16:05 часот, како и на полноќ од 00:05 часот.