Monday ,08 March 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Гледајте на МРТ-3, Вардар не реализира пенал за триумф против Работнички
Гледајте на МРТ-3, Вардар не реализира пенал за триумф против Работнички

Гледајте на МРТ-3, Вардар не реализира пенал за триумф против Работнички

Денес на МРТ-3 можете да го погледнете градското фудбалско дерби, меѓу Вардар и Работнички, од пролетниот дел на натпреварувачката сезона 2019/20.

Мечот кој се одигра на градскиот стадион заврши без голови 0:0, иако Вардар имаше повеќе од играта на тој дуел и нереализирани шанси. Најголемата прилика за триумф ја испуштивме во 95 минута, кога Мицевски не успеа од белата точка да го совлада Јанков.

Натпреварот, денес, можете да го проследите во терминот од 16:00 часот.