Thursday ,06 August 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Нов натпревар на ФК Вардар кој ќе се емитува денес на МРТ-3
Нов натпревар на ФК Вардар кој ќе се емитува денес на МРТ-3

Нов натпревар на ФК Вардар кој ќе се емитува денес на МРТ-3

Денес со почеток од 16:05 часот на каналот МРТ-3 ќе можете да погледнете нов натпревар на ФК Вардар од сезоната 2019/20. Се работи за дуелот против екипата на Шкупи, кој се одигра на градскиот стадион.

Иако Вардар поведе со голот на Жуниор, гостите од Чаир до крајот на натпреварот постигнаа гол и се изборија за бод на овој меч.