Thursday ,06 August 2020
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Пелко по една сезона го напушти Вардар и се пресели во Шпанија
Пелко по една сезона го напушти Вардар и се пресели во Шпанија

Пелко по една сезона го напушти Вардар и се пресели во Шпанија

После само една сезона помината во Вардар, Доменек Сикошек Пелко ги напушти црвено-црните и се пресели во друг клуб.

Во новата сезона, Пелко ќе настапува во Асобал Лигата за екипата на Сиудад де Логроњо.

Клубот од Шпанија веќе го претстави како ново засилување, а Пелко се надева на поголема минутажа во новата средина. Вардар во новата сезона на пикерската позиција ги има Стоилов, Калараш и Валчак.