Thursday ,06 August 2020
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ФОТО) Кантегрел денес ќе пристигне во Скопје
(ФОТО) Кантегрел денес ќе пристигне во Скопје

(ФОТО) Кантегрел денес ќе пристигне во Скопје

Новото голманско засилување за Вардар, францускиот интернационалец, Робин Кантегрел во текот на денешниот ден треба да пристигне во Скопје.

Кантегрел веќе тргна во Скопје и се очекува во сабота да се појави на првата прозивка на новиот клуб.

Кантегрел ќе биде првиот играч од Франција кој заиграл во редовите на Европскиот Шампион, а негова конкуренција на голот ќе бидат Борко Ристовски и Марко Кизиќ.

kantegrel