Monday ,11 December 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > За сите кои нема да бидат на стадион, МТВ -3 со директен пренос од бараж натпреварот на ФК Вардар
За сите кои нема да бидат на стадион, МТВ -3 со директен пренос од бараж натпреварот на ФК Вардар

За сите кои нема да бидат на стадион, МТВ -3 со директен пренос од бараж натпреварот на ФК Вардар

Денес е голем ден за сите вардарови навивачи, денес ФК Вардар го игра бараж натпреварот за пласман во ПМФЛ.

Противник ни е екипата на Скопје, последната пречка за враќање во најсилната македонска фудбалска лига. Денешниот натпревар се игра во Кавадарци со почеток од 17:00 часот. Истиот ќе може да го проследите со директен пренос на МТВ-3.

НАПРЕД ВАРДАР !!