Wednesday ,24 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Надежите ремизираа со Франција, Николов и Велковски во тимот
Надежите ремизираа со Франција, Николов и Велковски во тимот

Надежите ремизираа со Франција, Николов и Велковски во тимот

Фудбалската репрезентација на Македонија не издржа денеска против Франција, и одигра реми 2:2. Натпреварот започна феноменално за нашите момци. На полувреме имавме водство од 2:0, потоа во вториот дел французите останаа и со играч помалку, но потоа успеаа да постигнат два гола со играч помалку, и да дојдат до бод во Скопје.

Во тимот беа и двајцата Вардарци, Бобан Николов (капитен на оваа репрезентација) и Дарко Велковски. Николов го одигра целиот меч, додека пак Велковски одигра 80 минути.