Friday ,25 September 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Најдовски е новиот капитен на Вардар!!
Најдовски е новиот капитен на Вардар!!

Најдовски е новиот капитен на Вардар!!

ФК Вардар оваа сезона ќе има и свој нов капитен и лидер. Капитенската лента од Филип Гачевски кој си замина од клубот, ја превзема еден од играчите со најголем стаж во ,,црвено – црниот” дрес, играчот од средината на теренот, а некогаш и наш дефанзивец, Филип Најдовски.

Популарниот Најдо во новата сезона ќе има голема чест но и одговорност да ја носи капитенската лента на шампионот и најтрофеен фудбалски клуб во земјава.

Му посакуваме со успешност и со денешна победа да стартува Најдовски како капитен! 

Дуелот на Градски започнува за еден час.