Thursday ,24 September 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Составот на Вардар за денешниот дуел
Составот на Вардар за денешниот дуел

Составот на Вардар за денешниот дуел

Денеска и официјално започнува новата фудбалска сезона во ПМФЛ. Уште на самиот старт, шампионот ќе има можност да ги запише првите три бода и тоа против Борец од Велес.

Тренерот на Вардар, Васоски ги одреди почетните 11-мина за овој дуел. Аврамовски поради ситна повреда сепак го нема, а своја шанса како ,,џокери” ќе чекаат Блажевски и Најденов.

Составот на ФК Вардар: Илиќ, Петејчук, Најдовски, Мицевски, Колевски, Цветаноски, Наумчевски, Велкоски, Велковски, Попзлатанов и Реџепи.

116394576_3181927861902206_3097218644759649290_o

На клупата останаа: Најденов, Блажевски, Петковски, Стојковски, Стојановски, Лазаревиќ и Радуловиќ – Величковиќ.