Home > ФК Вардар > Прв тим > Нова победа на младите надежи, настап на петмина играчи од редовите на Вардар

Нова победа на младите надежи, настап на петмина играчи од редовите на Вардар

Македонската фудбалска репрезентација до 21 година продолжува со одличните игри и победи. По победата над Црна Гора, попладнево нашите играчи на пријателски натпревар ја победија и селекцијата на Бугарија со резултат 1:0, стрелец на голот беше Марјан Радески во 44. минута од мечот.

На овој натпревар дури петмина играчи од редовите на Вардар забележаа настап. Тоа беа: Игор Алексовски (голман), Дарко Велковски (одбрана) Бесир Демири (одбрана) Бобан Николов (среден ред) и Петар Петковски (напад).

Алексовски голот на Македонија го чуваше се до почетокот на вториот дел, исто така и Николов беше заменет на почетокот од второто полувреме, Дарко Велковски во игра беше се до 60. минута, Петковски во игра влезе во 60. минута, а пак Демири го одигра целиот натпревар.