Tuesday ,28 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Наумоски се врати на тренинзите по долга пауза

Наумоски се врати на тренинзите по долга пауза

Готово е, по речиси една година надвор од терените поради тешката повреда здобиена на натпреварот со Работнички минатата година, Илчо Наумоски се враќа на тренинзите.
ilco
Наумоски со екипата е од првиот ден на подготовките во Анталија, но беше само под нега на докторите на Фк Вардар. Се очекува Наумоски денеска да го има своето деби, односно враќање на тренинзите !
Утре Фк Вардар ќе одигра два натпревари, против лидерот на табелата на Ерменија, односно Словачка.