Sunday ,27 November 2022
Последни:
Home > ЖРК Вардар > НЕМА ДЕНЕС ИЗВЕШТАИИ НА ВАРДАРФАНС ОД МЕЧЕВИТЕ НА РК,ЖРК,ФК СИТЕ СМЕ НА ТРИБИНА ,НА ВАРДАР МУ ТРЕБАМЕ СИТЕ
НЕМА ДЕНЕС ИЗВЕШТАИИ НА ВАРДАРФАНС ОД МЕЧЕВИТЕ НА РК,ЖРК,ФК СИТЕ СМЕ НА ТРИБИНА ,НА ВАРДАР МУ ТРЕБАМЕ СИТЕ

НЕМА ДЕНЕС ИЗВЕШТАИИ НА ВАРДАРФАНС ОД МЕЧЕВИТЕ НА РК,ЖРК,ФК СИТЕ СМЕ НА ТРИБИНА ,НА ВАРДАР МУ ТРЕБАМЕ СИТЕ

Ве известуваме дека денес нашите фанови ќе бидат скратени за можноста да ги известиме со текст за случувањата на мечевите на сите три наши црвено-црни  колективи. Жал ни е и им се извинуваме на најверните наши читатели и фанови ама денес е едноставно ден да се иде во живо да се доживееат овие мечеви. Фк вардар игра во Кратово кај Силекс , девојките играт важен меч со тимот на Ѓер во гости во обидот на овој реванш дуел да обезбедат виза за Ф4 завршниот турнир , а ракометарите дома го пречекуват тимот кој го раководи Душебаев Талант екипата на Киелце.

Сите припадници на редакцијата на вардарфанс.мк решија да  во овој историски ден за црвоно-црниот колектив Вардарова сабота бидат на борилиштата каде се бранат црвено-црните бои , едноставно на трибина со поддршка со : грло, дланка со срце 100% за нашиот свет клуб ВАРДАР. Нека бог биде со нас на сите три дуели денеска и нека ни даде три големи победи за нас најверните Вардарови подржувачи .