Thursday ,18 August 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > У-17 > Нерешено на вториот тест натпревар за Македонија У17 против Австрија
Нерешено на вториот тест натпревар за Македонија У17 против Австрија

Нерешено на вториот тест натпревар за Македонија У17 против Австрија

Вториот контролен напревар на Македонија и Австрија до 17 години, заврши со нерешен резултат 1:1.

Двата гола паднаа во првото полувреме од натпреварот, избраниците на Тони Јакимовски први успеаа да го отворат резултатот и да поведат со 0:1, додека на десет минути пред крајот на дуелот, домашната репрезентација го израмни резултатот на 1:1.

Во стартните 11 на овој втор пријателски натпревар, беа Марко Стојилевски и Ѓорѓи Дошев, додека во игра во вториот дел влегоа и Никола Величковски и Давор Серафимов.