Wednesday ,12 December 2018
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > (ФОТО) Вардарци на физички тестови кои служат за проверка на формата
(ФОТО) Вардарци на физички тестови кои служат за проверка на формата

(ФОТО) Вардарци на физички тестови кои служат за проверка на формата

Во првата фаза од подготовките фудбалерите на Вардар ги одработуваат и физичките тестови, кои служат да се провери формата на играчите, како и неопходните лекарски прегледи на вардаровите фудбалери.  Веќе се спроведени  тестови на функционалните и моторичките способности на играчите пред продолжувањето на подготовките за пролетниот дел на сезоната.  Во Скопје нашиот тим останува се  до вторник, 16. јануари,  а потоа експедицијата на Вардар заминува на подготовки во  Анталија, Турција  каде што ќе биде до 7-ми иднииот месец.

df6

df df3 df4 df2