Saturday ,27 February 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Блажевски останува во Вардар!
Блажевски останува во Вардар!

Блажевски останува во Вардар!

Како и што објавивме пред три недели, на Блажевски му истекуваше договорот со Вардар па така беше нејасно дали ќе остане или ќе си побара нова средина.

Веќе дилеми со крилниот играч Дејан Блажевски нема, нашиот брзоног играч ќе остане во клубот најмалку до јуни 2018 и ќе му помогне на својот тим да стигне до двојната круна напролет.

По обновувањето со Блажевски, следуваат нови позитивни ветрови во тимот на Вардар. Според нашите информации, Фелипе останува во Вардар барем до лето, а во игра за потпис се и неколку играчи од Белгија.

Очекуваме интересен трансфер период.