Sunday ,18 November 2018
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Вардар – Розенборг низ директен ТВ пренос
Вардар – Розенборг низ директен ТВ пренос

Вардар – Розенборг низ директен ТВ пренос

Вечерва од 21.05 часот, тимот на Вардар ќе го одигра последниот натпревар од групната фаза во Лигата на Европа. Играчите на Јаневски ќе се обидат да извлечат позитивен резултат на последниот натпревар од групната фаза во Лигата на Европа.

Пред Вардарци стои нов силен тест, тимот на Розенборг иако ни даде три голови на домашен терен, сепак не одигра перфектен натпревар, па се надеваме дека Вардар има простор за радост на овој дуел.

Сите оние кои нема да бидат присутни на стадион вечерва, ќе можат да проследат директен ТВ пренос.
21.05 (МТВ-1) фудбал ЛЕ: ВАРДАР-РОЗЕНБОРГ – (ком: Д.НИКОЛОВСКИ)