Wednesday ,24 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Каде настапуваат играчите кои некогаш го носеа дресот на Вардар, Ќеран најдобар стрелец помеѓу нив
Каде настапуваат играчите кои некогаш го носеа дресот на Вардар, Ќеран најдобар стрелец помеѓу нив

Каде настапуваат играчите кои некогаш го носеа дресот на Вардар, Ќеран најдобар стрелец помеѓу нив

Каде настапуваат интернационалците кои некогаш го носеа дресот на Вардар? Ви претставуваме каде играат во овој момент играчите кои некогаш беа дел од Вардар. но и оние што беа на проба но не ги задоволија вкусовите на стручниот штаб.

Обрегон Биркиркара Малта (последен клуб) 2 натпревари 0 голови

Балотели Ал Гарафа Катар (сегашен клуб) 0 натпревари 0 голови
fkvardar-baloteli

Којашевиќ Војводина Србија (сегашен клуб) 11 натпревари 3 головиvardarfans baloteli kojasevic ljamce

Мијушковиќ Тараз Казакстан (сегашен клуб) 27 натпревари 1 голvardarfans mijuskovik

Ќеран Насаф Узбекистан (сегашен клуб) 41 натпревар 31 голkeran-vardar

Ромеро Моста Малта (последен клуб) 5 натпревари 0 голови

Дашјан Алашкерт Ерменија (сегашен клуб) 27 натпревари 6 голови1768-dashjan-i-denkovski-go-napushtaat-crveno-crnoto-jato

Ибричиќ Домжале Словенија (сегашен клуб) 14 натпревари 4 головиibricic3

Огбона (последен клуб) ?

Играчи интернационалци кои беа на проба во Вардар изминативе неколку години:

Лима Борац Чачак (сегашен клуб) 13 натпревари 5 головиfkv-lima

Нимани (?)12650346_10205685577240897_1657844985_n

Милиќ Искра Црна Гора (сегашен клуб) 10 натпревари 4 головиddsdssz

Чумбе (?) andreev-preseche-chumbe-ne-e-za-vardar-stojchevski-kje-odi-na-zaem-18795

Талалај (?) mkd-172109