Sunday ,16 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Бојан Колевски е нов играч на Кливленд стејт
Бојан Колевски е нов играч на Кливленд стејт

Бојан Колевски е нов играч на Кливленд стејт

Бојан Колевски кој го напушти Вардар од вчера е нов играч на Кливленд стејт, клуб кој се натпреварува во втората по квалитет лига во американскиот фудбал.

Колевски пристигна во Вардар во 2017 година од екипата на Металург, клуб во кој ги помина младинските категории. Доби шанса да биде дел од првиот тим на Вардар, потоа замина во Борец, за повторно да се врати во Вардар.

Пред недели го раскина договорот со Вардар и се пресели во Америка, каде веќе има и нов клуб.