Thursday ,04 June 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Вардар со Цветаноски, Попзлатанов и Аврамовски ја напаѓа Ренова, пренос од мечот на МТВ
Вардар со Цветаноски, Попзлатанов и Аврамовски ја напаѓа Ренова, пренос од мечот на МТВ

Вардар со Цветаноски, Попзлатанов и Аврамовски ја напаѓа Ренова, пренос од мечот на МТВ

Фудбалскиот клуб Вардар со почеток од 13:30 часот на градскиот стадион го пречекува тимот на Ренова, на натпревар од ПМФЛ. Шефот на стручниот штаб, Александар Васоски се одлучи на овој дуел да игра во формација 3-4-3.

Познати се првите 11-сетмина за овој дуел. Вардар со победа ќе се одалечи пет бодови повеќе од екипата на Академија Пандев која вчера одигра нерешено со тимот на Работнички. Директен пренос од дуелот со ренова можете да погледнете на МТВ.

75456961_2521479987947000_426602750571184128_n