Monday ,26 September 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > У-17 > Македонија У17 загуби од Црна Гора, минутажа за вардаровите играчи
Македонија У17 загуби од Црна Гора, минутажа за вардаровите играчи

Македонија У17 загуби од Црна Гора, минутажа за вардаровите играчи

Денес во Подгорица се одигра и вториот пријателски натпревар на фудбалските репрезентации на Македонија и Црна Гора до 17 години. Вториот дуел му припадна на домаќинот кој славеше со резултат 2:1

Македонија беше прва која го отвори резултатот со погодок после центар шут од корнер, но Црна Гора до крајот на натпреварот постигна два гола и забележа победа.

За Македонија настапија сите тројца вардарци, кои влегоа во игра во вториот дел од натпреварот. Се работи за Георг Стојановски, Марио Ричков и Стефан Стојановски.