Sunday ,21 October 2018
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > (ВИДЕА) Од новите играчи на Вардар
(ВИДЕА) Од новите играчи на Вардар

(ВИДЕА) Од новите играчи на Вардар

Како што е добро познато, денеска Вардар претстави четворица нови играчи. Во таборот на Вардар пристигнаа исклучително млади и талентирани играчи.

Најискусен од оваа четворка е десниот бек Кристијан Тошевски. Тошевски важи за еден добар играч на кој главна одлика во играта му се одличните центаршутеви. Се очекува овој играч да биде од голема помош за Вардар на бековските позиции.

Тука се и младите Попзлатанов, Цветаноски и голманот Илиќ. Попзлатанов го знаеме од настапите за Пелистер и репрезентацијата до 21 година, а пак Цветаноски од добрите настапи уште во дресот на Македонија Ѓорче Петров. Илиќ ќе треба да се докажува и да учи од поискусните голмани Гачевски и Алексовски.

Видео од новите играчи на Вардар: