Sunday ,26 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-19 > Никола Ристески за Вардар Фанс: Подготовките течат во најдобар ред

Никола Ристески за Вардар Фанс: Подготовките течат во најдобар ред

10984903_981203841908046_884040765_nНикола Ристески:

Подготовките течат во најдобар ред. Младинците на ФК Вардар вчера на теренот во Марино одиграа пријателски натпревар против екипта на Цементарница, како подготовка за она што ги очекува во вториот дел од сезоната. Мечот заврши со убедлива победа на Вардар од 6:1. Хет трик постигна Сабахудин Аломеровиќ,а по еден гол Никола Ристески,Петар Петковски и Кристијан Николовски.

- Натпреварот помина во најдобро светло. Бевме надмоќни во сите 90 минути,можевме да постигнеме уште миниум пет гола.На овој дуел тренерот им даде шанса да играат на сите.Јас бев стрелец на еден од погодоците.

- Вториот дел од сезоната треба да започне на почетокот на месец март, а екипата напорно се спрема за предизвиците што им престојат.

Подоготовките течат во најдобар ред, атносферта меѓу играчите е супер. Со нетрпение чекаме да започнат натпреварите, ни изјави Никола Ристески за нашиот сајт.

- Во недела екипата на Вардар ќе одигра и подготвителен меч со Брегалница, на теренот во Марино, со почеток во 15:30 часот.