Wednesday ,24 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Николов по тринеделна пауза се враќа на терените
Николов по тринеделна пауза се враќа на терените

Николов по тринеделна пауза се враќа на терените

Нашиот стандарден млад играч, Бобан Николов по половина месец пауза поради повреда, овој викенд се враќа, и му се наметнува на шефот на стручниот штаб Гоце Седлоски. Николов  ги пропушти средбите со Шкупи, Шкендија, Младост ЦД и Металург. Исто така Николов е на списокот на селекторот Милевски за Македонската фудбалска репрезентација до 21 година, за претстојниот меч со селекцијата на Франција.