Friday ,12 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > ФК Вардар со разочарувачко реми против Беса
ФК Вардар со разочарувачко реми против Беса

ФК Вардар со разочарувачко реми против Беса

Денес, видовме нов кикс на Вардар во второлигашката конкуренција. Овој пат „црвено-црните“ ремизираа (2-2) на домашен терен со  екипата на Бесa. Црвено-црните одиграа реми  во натпревар во кој гостите до бодот дојдоа со голот на Мухамед Бекир во 90. минута.

Претходно, Беса поведе во 23. минута со погодокот на Лимани, но Вардар дојде до пресврт од 2-1 со двата гола на Филип Петковски во 41. минута и во 52. минута