Tuesday ,25 February 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Милевски со нов повик до Серафимов
Милевски со нов повик до Серафимов

Милевски со нов повик до Серафимов

Селекторот на македонската репрезентација до 21 година, Благоја Милевски го објави списокот со фудбалери за квалификациските натпревари против Шпанија (14. ноември) и Фарски Острови (19. ноември) од квалификациите за Европското првенство 2021. година.

На списокот на Благоја Милевски се најде еден играч од редовите на лидерот ФК Вардар. Станува збор за дефанзивецот Никола Серафимов, кој одново доби повик.

Список на повикани фудбалери: 

u-21-mkd