Friday ,19 July 2019
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Леовигалдо пристигна во Скопје

Леовигалдо пристигна во Скопје

49948017_1948230475225602_1155267467283529728_n

Денеска од Бразил во Скопје пристигна првото зимско засилување на Вардарци, Леовигалдо Жуниор Жунињо.

Жунињо утре ќе дојде во базата во Хиподром и ќе се запознае со новите соиграчи и целиот стручен тим. Инаку, како што е познато, Жунињо игра на левата бековска позиција и во овој момент се проценува дека вреди 250 илјади евра на трансфер пазарот.

Покрај него, Вардар е во сериозни преговори со уште три “кариоки” да го засилат тимот за претстојниот пролетен дел од шампионатот.