Saturday ,13 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > Ново коло во детската лига, Вардар со нови натпревари
Ново коло во детската лига, Вардар со нови натпревари

Ново коло во детската лига, Вардар со нови натпревари

За претстојниов викенд на програмата е ново коло во детската фудбалска лига. На терените на ФФМ се закажани три натпревари за екипите на Вардар.

Распоред на натпревари за претстојниов викенд:

Генерација 2010

Вардар – Албарса 1  14:20 ( недела)

Генерација  2012

Вардар – Милано 1  15:40  (сабота)

Генерација 2009

Вардар – Њу Старс 1  10:30   ( недела)