Wednesday ,24 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > (Распоред) Ново коло во детската фудбалска лига
(Распоред) Ново коло во детската фудбалска лига

(Распоред) Ново коло во детската фудбалска лига

Претстојниов викенд на терените на ФФМ на програмата е 6.коло во детската фудбалска лига. Генерациите 2007 и 2009 своите мечеви ќе ги одиграат во сабота, додека генерациите 2008, 2010 и 2011 ќе играат во недела.

Вака изгледа распоредот на одигрување натпревари за вардаровите генерации:

Вардар (1) генер. 2007 - Куманово  10:50

Вардар (2) – Карев  09:40

Вардар (1) генер. 2008 – Албарса  12:30

Вардар (2) – Фортуна  09:30

Вардар (1) генер. 2009 – Њу Старс (1)  10:30

Вардар (2) – Скупи  11:30

 Вардар (1) генер. 2010 – Еуроспорт  10:30

Вардар (2) – Грозданоски   12:30

Вардар (1) генер. 2011 – Шкупи  13:40

Вардар (2) – Њу Старс (2)  15:20